Блог КТ

Мед – веганський продукт?

Все просто: бджоли виготовляють мед для себе і свого потомства, а не для людей.

Для того, щоб виготовити приблизно півкіло меду, колонія повинна відвідати понад 2 млн квіток, пролетівши майже 90 км зі швидкістю приблизно 24 км/год. Зазвичай та невелика кількість меду, яку виготовляють бджоли, є життєво необхідною для підтримання вулика в умовах недостачі нектару (особливо взимку). Але через наше втручання потреби бджіл відходять на другий план.

Що роблять бджолярі? Наприклад, штучно запліднюють маток та відривають їм крила, щоб вони не могли покинути колонії. Решту бджіл викурюють димом з їхніх домівок, годують замінниками цукру (щоб вони не їли свій власний мед) та обприскують антибіотиками. А коли утримувати бджіл стає невигідно (як-от у суворих погодних умовах) – їх вбивають шляхом спалювання.

Мед нерідко вважають корисним для здоров'я людини. Але сучасні дослідження свідчать про те, що його вплив на наш організм можна порівняти із впливом звичайного цукру. Рослинними альтернативами меду з точки зору смакових якостей також можуть виступати подрібнені фрукти та сухофрукти, меляса та різноманітні сиропи (наприклад, сироп з агави, топінамбура, кукурузи, клену, фініків тощо).

Чому у всьому світі гинуть бджоли? Як збір меду дійшов до промислового масштабу? Чи можуть бджоли помститися? Усім, кого цікавлять відповіді на ці запитання, радимо переглянути фільм «Більше ніж мед» («Мore than honey») та тематичне відео 
@tamara_human