Ті, хто живуть, гуляють і подорожують із твариною-компаньйоном, інколи хотіли б мати можливість піти на обід з котом чи собакою до закладу. Хоча чинне законодавство України не дозволяє перебувати в закладах харчування чи магазинах зі своїм чотирилапим другом, з’являється все більше кафе і закладів, куди з тваринами можна. Тож, ми дослідили цю тему та зібрали інформацію про pet-friendly заклади та куди, наприклад, у Києві, піти з собакою.
ЩО ТАКЕ PET-FRIENDLY КУЛЬТУРА ТА ЯК ЇЇ ДОТРИМУВАТИСЯ?
Pet-friendly-культура це не тільки можливість зайти в заклад з твариною. Її головна ідея полягає у повазі до тварин, дотриманні правил безпеки, а також у створенні комфортного середовища для всіх. Наприклад, перед відвідуванням майданчика або закладу, важливо переконатися, що ваша тварина щеплена та оброблена від паразитів.
Кожна тварина унікальна і вимагає особливого ставлення. Якщо у вас виникає складна ситуація з поведінкою вашого чотирилапого друга, не варто застосовувати силу. Краще звернутися до фахівців: кінолога, зоопсихолога та ветеринарного лікаря. Насилля ніколи не є розв'язанням проблем.
Позначку «pet-friendly» можуть мати не лише кафе чи ресторани, а й готелі, магазини чи інші громадські місця. Побачивши такий знак, можна з впевненістю казати, що закладне тільки радо прийме гостей із тваринами, а й організує свій простір з любов’ю до ваших тварин. Вони забезпечать спеціальну зону для тварин, де можна знаходитись зі своїм улюбленцем.
Проте важливо пам’ятати, що безпека вашої тварини залежить не тільки від закладу, але і від вас. Тож є кілька правил, яких важливо дотримуватися, вирушаючи до кафе з твариною:
Якщо ви не хочете залишати собаку вдома — перевірте чи можна відвідувати обране вами місце з твариною. Це може бути вказано на вході в заклад або на його вебсайті.
Переконайтеся в наявності спеціальної зони для тварин. Деякі заклади виділяють окремі приміщення, де можна знаходитись із твариною. Такі зони зазвичай містять лежаки, миски з водою та забезпечують достатню відстань між столиками, щоб ви та ваш чотирилапий друг не перешкоджали один одному та іншим відвідувач_кам.
Відвідувач_кам закладу необхідно дотримуватися правил безпеки з тваринами. Вони передбачають наявність повідця, адресника на нашийниках та, для деяких порід собак, намордників.
Дотримання санітарних норм. Заклад повинен дотримуватися належних санітарних норм. Після перебування тварин в закладі, поверхні та обладнання повинні бути очищені та дезінфіковані для забезпечення належної гігієни.
ЧИ ЗАКОННО ПРИЙТИ НА ОБІД З КОТОМ ЧИ СОБАКОЮ?
Новий закон України регулює поводження з тваринами, в тому числі забороняє залишати домашню тварину без нагляду у громадських місцях.
Статтею 154 Кодексу України, за порушення правил утримання собак і котів передбачена адміністративна відповідальність:
«Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідців та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє залишати домашню тварину без нагляду у будь-якому громадському місці чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо).
Також у статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» бачимо, що правила утримання домашніх тварин встановлюються органами місцевого самоврядування. Тобто для кожного міста вони можуть відрізнятись. У Києві, наприклад чинними є «Правила утримання собак та котів в м. Києві», де в пункті 5.7 бачимо наступне:
«Не дозволяється приводити тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків».
Таким чином заклади, куди пускають з котом і собакою, беруть на себе відповідальність за можливі ризики. Однак багато законів, що регулюють питання догляду та утримання тварин, потребують ще додаткових вдосконалень та оновлень. Сподіваємось, що у найближчі роки будуть внесені всі необхідні зміни та уточнення, які запобігатимуть жорстокому поводженню та сприятимуть відповідальному ставленню до тварин.
PET-FRIENDLY У СВІТІ
Австрія була першою країною Європи, яка у 1988 році затвердила правовий статус тварин. З того часу, протягом 30 років, країни Євросоюзу прийняли багато законів, які регулюють та захищають права тварин. У багатьох країнах, таких як Австрія та Німеччина, діє програма pet-friendly, яка розроблена з метою підтримки закладів, які дозволяють перебування з тваринами. Ця програма спрямована на поширення культури дбайливого ставлення до тварин та розвиток туризму, який буде привабливим для людей з чотирилапими друзями.
Заклади, які беруть участь у програмі pet-friendly, можуть отримати спеціальні вивіски та наліпки, які вказують на те, що відвідування з тваринами дозволено. Організацією програми займається Австрійська туристична організація (Austrian Tourist Board), яка забезпечує контроль якості та видає сертифікати учасникам програми.
КИЇВСЬКІ ПЕТ-ФРЕНДЛІ ЗАКЛАДИ: КУДИ ПІТИ З ТВАРИНОЮ
Куди піти з твариною в Києві, щоб випити кави та не тільки? В мережі можна знайти багато відгуків київських блогерів, що рекомендують заклади, куди пускають з домашньою твариною. Ось кілька популярних місць:
ORANGUTAN. Най петфрендніше кафе у Києві. Сміливо беріть своїх чотирилапих друзів на обід, шукайте найближчий заклад і вирушайте за смаколиками для себе і свого собаки. Зараз в ORANGUTAN діє благочинна акція спільно з UAnimals, де частина коштів від продажу корму для собак йде на допомогу знедоленим тваринам у притулку.
Sereda vegan point — тут можна скуштувати смачні веганські тортики з кавою, розділивши трапезу зі своїм пухнастим другом, якому тут завжди раді.
Хармс. Відоме київське кафе для справжніх естетів і шанувальників кави. Заховане на Володимирській у дворах та приймає гостей із чотирилапими супутниками. Особливо влітку можна смакувати смачні тости із фільтр-кавою.
Green 13. У цьому кафе вже звикли вітати гостей з улюбленцями. Тож сміливо вирушайте до закладу, де чотирилапому обов`язково запропонують води.
Come and Stay. Це не тільки пет- френдлі кафе, а пет- ловер. Знаходиться на Великій Васильківській та відрізняється тим, що персонал буквально носить собак на руках.
Щастя на Русанівці. Це затишне кафе, розташоване на лівому березі Дніпра, де можна перепочити та випити кави чи чаю. Тут також з радістю запропонують води вашому чотирилапому другові та можуть навіть пригощати його чимось смачненьким.
Це не вичерпний список столичних закладів, до яких пускають із тваринами-компаньйонами. Якщо ви знаєте про інші цікаві місця — напишіть нам.
КРОК У МАЙБУТНЄ
Закони України не забороняють приводити тварин у громадські місця, але забороняють їх пускати до експлуатаційних приміщень (тобто у магазини чи заклади харчування, де готують їжу). Однак, є багато закладів, які приймають тварин, тож ми бачимо, що це стає популярною тенденцією по всій країні.
Мета розвитку pet-friendly закладів полягає не лише в тому, щоб дозволити опікун_кам тварин спокійно проводити час зі своїми домашніми улюбленцями, але й у створенні більш гуманних умов для тварин, а також просуванні ідеї відповідального ставлення до них.
Для цього в Україні мають розробити стандарти та рекомендації щодо пет-френдлі закладів, які б забезпечували безпеку гостей та тварин, а також встановлювали чіткі правила щодо поведінки власників тварин у громадських місцях. Таким чином, ми зможемо досягти більшої гуманності та взаєморозуміння між людьми та тваринами.
Кожна Тварина та інші зооактивісти закликають до свідомого і відповідального ставлення до оточення, будь то людина, природа чи тварина. Сподіваємося, що наш список pet-friendly закладів у Києві допоможе вам насолоджуватися приємними прогулянками з вашими чотирилапими друзями!
Незабаром ми підготуємо матеріал про діяльність котокафе та законність їх існування, який покаже іншу сторону проблеми перебування тварин у закладах харчування.