Веганство – це просто
Спробуй
«Веган-експрес» — це безкоштовний 7-денний курс про веганство.

На курсі ти отримаєш:
- добірки етичної продукції,
- огляд індустрій, які використовують тварин,
- відповіді на найпоширеніші питання,
- приклади рослинних раціонів на день
та багато іншої корисної інформації для того, щоб змінити світ на краще!

Новий набір щовівторока.

Зареєструватися
Проходь курс на YouTube
Подивись
Отримай відповіді
Веганам не вистачає білку
Веганство сьогодні визнано повноцінною дієтою для будь-якої людини на будь-якому життєвому етапі. Необхідно лише збалансувати харчування, періодично здавати аналізи і стежити за тим, щоб у раціоні була присутня необхідна кількість жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, мінералів тощо.

Рекомендуємо подивитися відео про десятьох найвідоміших спортсменів-веганів, а також ознайомитися з офіційними позиціями медичних і дієтологічних організацій та з рекомендаціями зі спортивного харчування.

Тварин спеціально вирощують для м'яса
Питання не в тому, як ці тварини з'явилися на фермах, а в етичності того, що там з ними відбуваються. Ні для кого не секрет, що тварини відчувають біль, страх і стрес, уникають небезпеки і не хочуть вмирати.

Сам факт розведення не може служити моральним виправданням заподіяння болю і страждань цим тваринам. У світі відбувається дуже багато негуманних і жорстокий дій, тому що хтось підготував для цього грунт. Наприклад, торгівля людьми відбувається, тому що хтось спеціально викрав цих людей, торгівля наркотиками існує, тому що хтось їх спеціально виготовив, а в деяких азіатських країнах їдять собак, тому що їх для цього розводять.

Вчинки варто оцінювати за їх змістом та наслідками. У разі вживання продуктів тваринного походження у цієї дії є жертви, які страждають на фермах і в інших місцях експлуатації. І якщо у нас є можливість (а вона є), ми повинні відмовитися від жорстокості.
Їсти чи не їсти м'ясо – це особистий вибір людини
Вибір не може бути особистим, коли у ситуації є жертва. У цьому випадку – тварина, яка платить за нього власним життям.

Промислове тваринництво тягне за собою глобальні наслідки. Це зміна клімату, забруднення навколишнього середовища, резистентність бактерій до антибіотиків (70-80% всіх антибіотиків використовується у тваринній промисловості) і багато-багато іншого, що впливає на всіх людей. Докази згубного впливу м'яса та інших продуктів тваринного походження на планету безперечні. Роблячи свій вибір, ти безпосередньо впливаєш на добробут оточуючих, не кажучи вже про тварин – безпосередніх жертв цього вибору.
Всі люди ніколи не стануть веганами
Це лише допущення. Але навіть якщо так, чи може це стати виправдовуванням, щоб зовсім ними не ставати? Наприклад, у світі досі є расисти, гомофоби, сексисти, насильники, чи означає це, що ми маємо толерувати цьому і також бути такими? Якщо усі люди у світі ніколи не погодяться з тим, що жінки мають такі ж права, як і чоловіки, чи означає це, що потрібно позбавити жінок прав?

Ми не відповідальні за вчинки інших людей, але свої дії ми можемо контролювати і жити у відповідності зі своїми моральними принципами. Неважливо, чи будуть усі люди веганами, чи не будуть, головне, чи будеш ти.
Головне вбивати тварин «гуманно»
Як можна гуманно вбити того, хто не хоче помирати? Тварини мають таку саму жагу до життя, як і ми; на бійнях вони кричать, вириваються і відомо багато випадків, коли тварини тікали з цих місць. Практики забою, що вважаються «найгуманнішими», це перерізання горлянки, удар по голові, удушення газом. Ні про яку гуманність на бійнях не може бути й мови.

Уявіть себе на місці цих тварин: якщо б вас хотіли вбити, ви би також сказали, що головне робити це гуманно? І не боролися б за своє життя, засуджували б та оскаржували б цю дію? Тварини відчувають біль, стресс, страх так само, як і ми.

Тут також можна згадати про фестиваль собачого м'яса у місті Юйлінь, де кожного року вбивають тисячі собак. Коли по всьому світу проходять мітинги за заборону цієї події, ніколи не лунають вимоги, щоб собак вбивали «гуманно».
Тварини їдять інших тварин
Далеко не всі тварини їдять інших тварин, правильніше було б сказати «деякі тварини їдять інших тварин». Тварини це роблять заради виживання, і якщо вони перестануть, то просто загинуть. Ми ж маємо можливість бути здоровими та щасливими без вбивства інших тварин.

Леви, наприклад, окрім того, що їдять інших тварин, вони також вбивають левенят і гвалтують левиць, чи повинні ми повторювати ці дії у нашому житті і виправдовувати у нашому суспільстві?

Цікаво, що ми обираємо лише одну характеристику лева і міряємо на себе, в той самий час, як в усьому іншому ми живемо абсолютно інше життя, далеке від природи: їздимо на автомобілях, літаємо на літаках, користуємося айфонами, каналізацією, електроенергією тощо.

Ми, люди, маємо моральні інститути, ми розуміємо, що погано и що добре, і можемо приймати рішення відповідно.

Якщо всі стануть веганами, тварини переповнять планету
Цього не трапиться.
Важливо розуміти, що тварин на фермах запліднюють штучним шляхом і їх кількість контролюється бізнесами в залежності від попиту. І оскількі всі не стануть веганами за один день, навіть за один рік чи 10 років, то цей перехід відбуватиметься поступово, і коли попит на продукти тваринного походження зменшуватиметься, то і пропозиція знижуватиметься, відповідно тварин менше розводитимуть. І ми дійдемо до того моменту, коли невелика кількість тварин зможе дожити своє життя у притулках.
Більше питань та відповідей ти знайдеш у «Довіднику»
Веган-гід по Україні
Ми підготували списки та добірки веганських продуктів, магазинів, кафе, етичної косметики, одягу, взуття, а також рослинні раціони, корисні ресурси, книги та сайти.
Веган-гід допомагає веганам і веганкам у повсякденному житті.
Веган-гід
Дізнайся більше
Vegan Health
База знань веганів та вегетаріанців
Happy Cow
Світовий довідник веганських закладів